Kurzy


Přehled kurzů na podzim 2020:

Přehled kurzů na podzim 2020:

Kurz: Jemná vinjása jóga – vhodné pro začátečníky i pokročilé 

Vede: Jana Buroňová

Lekce plná jemných pozdravů slunce a sekvencí ásán v rytmu dechu působící na celý náš pohybový aparát – pohladí na duši i na těle.

Přihlášku je nutno potvrdit do 5ti pracovních dnů zaplacením celé částky.V případě absence lektorky (z důvodu nemoci, školení) se kurz protáhne o daný počet dnů, ale lekce se ruší jen v nejnutnějším případě :)Maximální počet účastníků kurzu je 12, minimální 8.

Kurz:  Jóga od začátku (obsazeno)

Vede: Tereza Slezáková
 
Máte-li zájem získat nad sebou kontrolu, dosáhnout disciplíny nebo „jen“ absolvovat kurz, přihlašte se: 

Přihlášku je nutno potvrdit do 5ti pracovních dnů zaplacením částky – 500,-  a tak Vám po odeslání přihlášky na email zašlu pokyny k platbě a případně detaily ke kurzu. Zbylou část je možné uhradit po zahajovací lekci.V případě absence lektorky (z důvodu nemoci, školení) se kurz protáhne o daný počet dnů, ale lekce se ruší jen v nejnutnějším případě :)Maximální počet účastníků kurzu je 10, minimální 8.

Kurz: Jóga v souvislostech

Vede: Tereza Slezáková

Navazující kurz, tedy určen pro ty, kteří již s jógou mají zkušenosti a chtějí více prohloubit svou praxi.  Není nutné absolvovat přímo kurz Jóga od začátku, ale měli byste mít za sebou alespoň několik klasických lekcí a znát základní sestavu Pozdrav slunce. Součástí lekcí budou dechové techniky, pránajáma, lekce na různá témata či s daným záměrem – sankalpou, některé zakončené meditací. Výhodou kurzu je návaznost jednotlivých lekcí, kdy můžete sledovat vlastní posun, vlastní jógovou cestu, naučit se lépe vnímat své tělo. Lekce budou protkány jóga sútrami a heslem sthira – sukham (pevnost/pružnost).

Máte-li zájem prohloubit praxi a posunout se na své jógové cestě, přihlašte se: 
 

Přihlášku je nutno potvrdit do 5ti pracovních dnů zaplacením částky – 700,-  a tak Vám po odeslání přihlášky na email zašlu pokyny k platbě a případně detaily ke kurzu. Zbylou část je možné uhradit po zahajovací lekci.V případě absence lektorky (z důvodu nemoci, školení) se kurz protáhne o daný počet dnů, ale lekce se ruší jen v nejnutnějším případě 🙂

Maximální počet účastníků kurzu je 15, minimální 8.


Jóga pro děti 4 – 7 let

 

„Děti necvičí jógu, ony jsou jóga“ (Thomas Bannenberg)

 

Přirozený pohyb v dětském věku je velmi důležitým faktorem pro celkové zdraví organismu dětí. Dětská jóga je jednou z možností přirozeného pohybu. Děti umí být v přítomném okamžiku „tady a teď“, baví je přirozený pohyb, rády napodobují živé i neživé kolem nás a v neposlední řadě se rády pouští do světa fantazie. Dětská jóga má velmi pozitivní účinky podporující nejen zdravý fyzický, ale také mentální vývoj dětí. Cvičením jógy s dětmi je přirozeně rozvíjena jejich tvořivost, představivost a učí se soustředění či uvolnění.
V kurzu jógy pro děti dle metodiky CADJ* si budeme společně hrát na zvířátka, napodobovat jejich zvuky, rostliny, věci a okolní svět, který nás obklopuje. V každé lekci se budeme učit správné dýchat prostřednictvím dechových cvičení s vhodnou motivací a uvolňovat se při relaxaci.

…v ideálním případě bez účasti rodičů na hodinách 🙂

*CADJ – Česká asociace dětské jógy o. p. s.

Lekcemi provází Jana Buroňová

Vhodné pro děti ve věku 4 – 7 let

středa   15:45 – 16:40 (duben – červen)

Cena lekce: 100,-

Přihlášení na lekce přes rezervační systém (záložka Rezervace)

více info na tel. čísle: +420 721 264 637

 


Kurz: Chakra yoga (dočasně pozastaven)

Vede: Jana Buroňová

V jógovém kurzu chakra yogy se vydáme na společnou jógovou praxi, necháme se unášet plynutím na vlně dechu v souladu s pohybem či zastavením a nahlédneme do vlastního nitra.

Slovo CHAKRA (česky čakra) pochází ze sanskrtu a znamená kolo nebo kruh. Čakry jsou energetická centra v našem těle, které ovlivňují člověka, jak na fyzické, tak na psychické úrovni.

V kurzu se seznámíme se základními čakrami a jejich funkcemi. Krok za krokem proplujeme ásanovou praxí, pranajámou (dechové techniky) a prakticky se zaměříme na techniky dalších možností harmonizace jako je koncentrace, vizualizace, zpěv tzv. bídža manter, aj.

Zahřejeme se v Pozdravu slunci, uzemníme se v pozicích ve stoji, otevřeme naše srdce při záklonech, prohloubíme výdech v předklonech a podíváme se na svět z opačné perspektivy obrácených pozic.

Součástí každé lekce je závěrečné uvolnění při relaxaci v doprovodu harmonizačních léčivých nástrojů.

Rezervace na lekce kurzu:  www.jogavsouvislostech.cz/rezervace

Přihlášení do kurzu osobně na lekcích nebo na jana@jogana.cz
Přihlášku je nutno potvrdit platbou – zálohou – 500,-

Více informací a podrobnosti ke kurzu a k platbě: jana@jogana.cz

Každý klient je plně zodpovědný za svůj zdravotní stav. Provozovatel nenese žádnou zodpovědnost za zdravotní stav klientů.