Kurzy jógy

Přehled kurzů na jaro/léto 2021:

Kurz: Jemná vinjása jóga – vhodné pro začátečníky, těhotné i pokročilé (červen 2021)

Vede: Jana Buroňová

Lekce začíná laděním se sám na sebe, na svůj dech, na své nitro. Následují jemné pozdravy slunce a sekvence ásán v rytmu dechu působící na celý náš pohybový aparát – pohladí na duši i na těle. Kurz začíná zahajovací lekcí 3.6.2021 a končí závěrečnou lekcí 31.6.2021

Cena celého kurzu je 580,- 

Každou středu 17:15 – 18:20

Přihlášku je nutno potvrdit do 5ti pracovních dnů zaplacením celé částky. V případě absence lektorky (z důvodu nemoci, školení) se kurz protáhne o daný počet dnů, ale lekce se ruší jen v nejnutnějším případě 🙂 Maximální počet účastníků kurzu je 8, minimálně 4.

Přihláška: https://forms.gle/gweoHrGepgVmzBhG8

info@jogavsouvislostech.cz, tel. +420 721 264 637


Kurz:  Jóga od začátku ( podzim 2021)

Vede: Tereza Slezáková

Soubor lekcí, které na sebe navazují je určen pro začátečníky nebo zájemce o hlubší poznání jógy. Výhodou kurzu je návaznost jednotlivých lekcí, kdy můžete sledovat vlastní posun, vlastní jógovou cestu, naučit se lépe

vnímat své tělo. Osvojíte si sestavy pozdravů slunci a další pozice, které vám usnadní provádění domácí praxe a dosažení jakési pravidelnosti a disciplíny – tapas, znamená též plamen, oheň a může znamenat taky horoucí nadšení pro jógovou praxi. 🙂 Součástí budou tak důležité dechové techniky – pranájáma. Lekce a relaxaci si zpříjemníme aromaterapií a můžeme se ponořit do vibrací a tónů muzikoterapeutických nástrojů.    

V případě, že se některého z termínu nebudete moci zúčastnit, je možné si lekci nahradit na kterékoli jiné otevřené lekci – peníze vám tak nepropadnou. 

Máte-li zájem získat nad sebou kontrolu, dosáhnout disciplíny nebo „jen“ absolvovat kurz, přihlašte se: 

Přihlášku je nutno potvrdit do 5ti pracovních dnů zaplacením částky – 500,-  a tak Vám po odeslání přihlášky na email zašlu pokyny k platbě a případně detaily ke kurzu. Zbylou část je možné uhradit po zahajovací lekci.

V případě absence lektorky (z důvodu nemoci, školení) se kurz protáhne o daný počet dnů, ale lekce se ruší jen v nejnutnějším případě 🙂

Maximální počet účastníků kurzu je 10, minimální 8.


Kurz: Jóga v souvislostech (další kurz na podzim 2021)

Vede: Tereza Slezáková

Navazující kurz, tedy určen pro ty, kteří již s jógou mají zkušenosti a chtějí více prohloubit svou praxi.  Není nutné absolvovat přímo kurz Jóga od začátku, ale měli byste mít za sebou alespoň několik klasických lekcí a znát základní sestavu Pozdrav slunce. Součástí lekcí budou dechové techniky, pránajáma, lekce na různá témata či s daným záměrem – sankalpou, některé zakončené meditací. Výhodou kurzu je návaznost jednotlivých lekcí, kdy můžete sledovat vlastní posun, vlastní jógovou cestu, naučit se lépe vnímat své tělo. Lekce budou protkány jóga sútrami a heslem sthira – sukham (pevnost/pružnost).Kurz začíná zahajovací lekcí – a končí závěrečnou lekcí – Cena celého kurzu je 1600,-. 

Každé úterý 18:30 – 19:50 V případě, že se některého z termínu nebudete moci zúčastnit, je možné si lekci nahradit na kterékoli jiné otevřené lekci – peníze vám tak nepropadnou. 

Máte-li zájem prohloubit praxi a posunout se na své jógové cestě, přihlašte se:  

Přihlášku je nutno potvrdit do 5ti pracovních dnů zaplacením částky – 800,-  a tak Vám po odeslání přihlášky na email zašlu pokyny k platbě a případně detaily ke kurzu. Zbylou část je možné uhradit po zahajovací lekci.V případě absence lektorky (z důvodu nemoci, školení) se kurz protáhne o daný počet dnů, ale lekce se ruší jen v nejnutnějším případě 🙂

Maximální počet účastníků kurzu je 15, minimální 8.


Jóga pro děti 4 – 7 let

„Děti necvičí jógu, ony jsou jóga“ (Thomas Bannenberg)

Přirozený pohyb v dětském věku je velmi důležitým faktorem pro celkové zdraví organismu dětí. Dětská jóga je jednou z možností přirozeného pohybu. Děti umí být v přítomném okamžiku „tady a teď“, baví je přirozený pohyb, rády napodobují živé i neživé kolem nás a v neposlední řadě se rády pouští do světa fantazie. Dětská jóga má velmi pozitivní účinky podporující nejen zdravý fyzický, ale také mentální vývoj dětí. Cvičením jógy s dětmi je přirozeně rozvíjena jejich tvořivost, představivost a učí se soustředění či uvolnění.
V kurzu jógy pro děti dle metodiky CADJ* si budeme společně hrát na zvířátka, napodobovat jejich zvuky, rostliny, věci a okolní svět, který nás obklopuje. V každé lekci se budeme učit správné dýchat prostřednictvím dechových cvičení s vhodnou motivací a uvolňovat se při relaxaci.

…v ideálním případě bez účasti rodičů na hodinách 🙂

*CADJ – Česká asociace dětské jógy o. p. s.

Lekcemi provází Jana Buroňová

Vhodné pro děti ve věku 4 – 7 let

Kurz začíná zahajovací lekcí 3.6.2021 a končí závěrečnou lekcí 31.6:2021

Cena celého kurzu je 480,-. 

středa   16:00 – 16:50 

více info na tel. čísle: +420 721 264 637


Kurz: Chakra yoga (dočasně pozastaven)

Vede: Jana Buroňová

V jógovém kurzu chakra yogy se vydáme na společnou jógovou praxi, necháme se unášet plynutím na vlně dechu v souladu s pohybem či zastavením a nahlédneme do vlastního nitra.

Slovo CHAKRA (česky čakra) pochází ze sanskrtu a znamená kolo nebo kruh. Čakry jsou energetická centra v našem těle, které ovlivňují člověka, jak na fyzické, tak na psychické úrovni.

V kurzu se seznámíme se základními čakrami a jejich funkcemi. Krok za krokem proplujeme ásanovou praxí, pranajámou (dechové techniky) a prakticky se zaměříme na techniky dalších možností harmonizace jako je koncentrace, vizualizace, zpěv tzv. bídža manter, aj.

Zahřejeme se v Pozdravu slunci, uzemníme se v pozicích ve stoji, otevřeme naše srdce při záklonech, prohloubíme výdech v předklonech a podíváme se na svět z opačné perspektivy obrácených pozic.

Součástí každé lekce je závěrečné uvolnění při relaxaci v doprovodu harmonizačních léčivých nástrojů.

Rezervace na lekce kurzu:  www.jogavsouvislostech.cz/rezervace

Přihlášení do kurzu osobně na lekcích nebo na jana@jogana.cz
Přihlášku je nutno potvrdit platbou – zálohou – 500,-

Více informací a podrobnosti ke kurzu a k platbě: jana@jogana.cz

Každý klient je plně zodpovědný za svůj zdravotní stav. Provozovatel nenese žádnou zodpovědnost za zdravotní stav klientů.