Jana Buroňová

Namasté ♥…. jmenuji se Jana Buroňová a jsem průvodkyní na cestě jógy pro malé a velké. Ráda se směji, miluji život a vše, co se na mé životní cestě učím. Baví mě poznávat to, co je mezi nebem a zemí. Mám ráda přírodu se všemi jejími barvami i vůněmi a knihy, ve kterých nacházím odpovědi. Miluji jógu, zastavení se v přítomném okamžiku TADY a TEĎ, hledání cesty k sobě.
Úplně poprvé jsem se s jógou potkala na zasněženém kopci v doprovodu ranních paprsků na lyžařském výcviku, místo rozcvičky jsme zdravili vycházející slunce s úžasným panem ředitelem ☺, ještě teď si živě vybavuji ten kouzelný pocit rozlévající se každou buňkou mého těla při střídání ásan v souladu s dechem. Již tehdy jsem vnímala, že jóga má hlubší přesah a pracuje také s naším jemně-hmotným tělem.
Druhé setkání s jógou si mě našlo v době studií na VŠ, cítila jsem, jak mi je jóga blízká, jakoby tu byla vždy a já na ni jen na nějakou chvíli zapomněla. Tělo se prostřednictvím plného jógového dechu v ásanách jemně uvolňovalo, má mysl se učila zastavit, jen jsem ještě v té době neuměla zůstat u vlastní pravidelné praxe a tak mě jóga navštívila ještě jednou do třetice, to bylo již v době mého prvního zaměstnání ☺.
Po několika letech jógové praxe ve mně uzrála myšlenka ponořit se hlouběji do poznání jógy. V roce 2013 jsem se stala lektorkou hatha jógy. A jelikož na cestě jógy je stále co objevovat a život nám rád ukazuje cesty kudy se vydat, pomalu přišla osobní touha se dozvědět něco více o dětské józe nebo józe pro těhotné či miminka a klidné jin józe. Mimo vzdělávání na jógových školeních jsem se v roce 2018 stala součástí projektu Malá jóga z.s., která zprostředkovává lekce jógy pro děti s onkologickým onemocněním. Ráda se učím a poznávám nové, jak od zkušenějších kolegů a lektorů, tak prostřednictvím samostudia a především osobní praxe.
V minulém roce jsem se vydala do indického Rishikeshe, kde jsem se dotkla jógy v její další formě v laskavém doprovodu učitelů Náda jógy. NÁDA znamená zvuk nebo také vibraci. Mé lekce NÁDA doprovázel již dříve a v současné době se objevuje stále více. Zpěv manter za doprovodu indického harmonia v léčivém lazení 432Hz nebo závěrečná relaxace protkaná zvuky zvonkoher, tibetských mís, tongue drumy či kalimbou. Mantry, zvuky a vibrace nás lečí, tak se pojďte přidat.
Co znamená jóga, jste již určitě slyšeli nebo četli, a tak uvádím jen pro připomenutí, co o józe napsal v Jógasútrách mudrc Patandžali?

Yogaś-citta-vr̥tti-nirodhaḥ. = Jóga je zastavení změn mysli.

Jak jednoduché se to zdá být ☺ a tak se těším se na setkání s Vámi při praxi jógy.

Namasté Janča ♥