Otevřené lekce

Otevřené lekce jógy pro všechny

…neboť základem je dech.

Lekce jsou určeny pro širokou veřejnost, sportovce jako kompenzační cvičení,  aktivní seniory, začínající jogíny i pravidelně jógující protože věřím, že můžete, byť třeba jen sami v sobě, objevit vždy něco nového. Cesta jógy je cestou nekonečného učení.

Jóga je jen jedna a přesto je každá lekce jiná – tvoří ji lektor a vy spolu s ním.

Prosím, na vybranou lekci se zarezervujte, usnadní to organizaci a budete mít jistotu svého místa. ->

Ranní jóga

Lekce jemné probouzející a povzbuzující jógy, která nás připraví na tempo pracovního dne. Pozdrav slunci v rytmu našeho dechu, dynamické povzbuzující pozice i jemné uvolňující, jejichž kombinace nás příjemně naladí a pomůže proplout starostmi všedního dne. (lektorka Tereza)

50 minut

Út 6:30 – 7:20

Čt 8:00 – 8:50

Ne 9:00 – 10:00 – lekce pozastaveny

Vinyasa jóga

Lekce jógy místy dynamičtějšího charakteru, kde jednotlivé pozice prolíná sestava Pozdrav slunce a tzv. „vinjásové přechody“, které spojují jednotlivé sekvence do ucelené sestavy působící na celé tělo. Střídají se pozice v pomalejším i rychlejším sledu avšak vždy v rytmu vašeho dechu, někde se zdržíme déle, něčím jen proplujeme.

Cílem je mimo posílení a protažení těla také zklidnění mysli, zacházet vědomě s tělem, myšlenkami a emocemi neboť jóga znamená integraci – sjednocení. S ponořením se do průběhu pohybu se bez spěchu vytváří prostor a lehkost. Snažíme se o dosažení meditace v pohybu – stavu flow. (lektorka Tereza)

70 minut

Út 17:00 – 18:10 Mírně pokročilí – zacvičí si i pohybově zdatnější začátečník (lektorka Tereza)

Jemná jóga/Hatha flow jóga

Lekce jemné jógy vychází z principů hatha jógy. Za pomocí tělesných pozic (ásan), vedení dechu a koncentračních technik nás hatha jóga dostává do rovnováhy, zlepšuje funkci a pružnost páteře, svalů a kloubů, vyrovnává svalové disbalance. Za pomocí pomalých přechodů a pozic tvořících sekvenci v rytmu dechu (flow) a delších výdržích odbouravá fyzické a psychické bloky.

Pomalé přechody mezi pozicemi včetně pozdravu slunce, delší výdrž v jednotlivých, smysluplně zaměřených pozicích – nudu v tom však nehledejte. Trpělivost – to je to, co nám hathajóga přináší, když pronikneme do jejích tajů. Trpělivost k sobě samému, ke svému výkonu, k pulsování myšlenek ve své mysli. (lektorka Tereza)

70 minut

Po 17:00 – 18:10 Začátečníci i pokročili, vhodné pro každého, kdo se chce protáhnout nebo zpomalit

Power jóga

Lekce jógy vhodná pro začínající jogíny i aktivní sportovce, a přestože je v rychlejším tempu, oddáme se na začátku praxe svému tělu, dechu i mysli a na konci uvolníme každou buňku těla, jako je tomu zvykem u klasické jógové lekce. Rozdílem jsou cviky zaměřené na sílu těla, izolované procvičení svalů břicha, zad a středu děla. Využíváme více prvků z pilates, body balance nebo jen váhy vlastního těla a principů zdravého a intuitivního pohybu. Nesrovnávejte se s ostatními, objevujte své vlastní hranice a s respektem a úctou k sami sobě se je pokoušejte posouvat. (lektorka Tereza)

65 minut

Po 18:30 – 19:35

Čt 17:30 – 18:35

Gravid jóga – jóga pro těhotné

Lekce jógy pro těhotné je vhodná pro všechny těhulky od prvního dne těhotenství až do porodu, každého věku i kondice. Důležité je, aby žena znala dobře svůj zdravotní stav a nevystavovala se nikdy rizikům, přestože je jóga pro těhotné nepředstavuje. Nezapomínejme, že cvičíme jógu a první zásadou jógy je spojit své tělo se svou myslí. Proto nebudeme nikdy své tělo přetěžovat a unavovat. Budeme ho uvolňovat, protahovat a svou mysl zjasňovat, abychom se po cvičení cítily lépe.

Lekce pomáhá udržovat si fyzickou kondici – může  nás zbavit přebytečného tuku v těle, pomáhá zmírnění zjizvení, křečových žil, hemeroidů, problémů s močovými cestami. Má vliv na psychiku těhotných – dodává sebevědomí a vnitřní sílu, pomáhá s depresemi. Po porodu se pak snadněji vracíte k původnímu stavu a mnohdy je i kondice a psychika ženy lepší, než před začátkem těhotenství. Na lekci se soustředíme na uvolnění oblasti kyčlí, často bolavou oblast beder a správné postavení pánve. Součástí je také relaxační dech, který pak lze využít v první i dalších dobách porodních. Lekce jsou vhodné také pro ženy po porodu, které se chtějí postupně vrátit ke své vlastní praxi. (lektorka Jana)

60 minut

Momentálně lekci gravid jógy v rozvrhu nemáme, ale klidně můžete přijít na klasickou lekci. Ideální jsou ranní termíny: út 6:30, čt 8:00 – tempo lekce je mírné a lektorka má prostor upravovat instrukce individuálně. Z večerních lekcí doporučujeme jemnou jógu (pondělí, 17:00). 

Odpolední jóga

Terapeutická, rehabilitační, zdravá záda… prostě odpolední jóga pro zraví, jóga rovnou z práce. Pro ty z vás, co se chcete protáhnout po celodenním sezení, nebo jen odpočinout, jako kompenzační cvičení k fyzicky namáhavé práci či pro aktivní sportovce, péče o tělo po úrazech. Čeká nás uvolnění napětí v bederní oblasti, posílíme a prohřejeme celé tělo pozicemi, které jsou vhodné jak pro začátečníka, tak pokročilého a na závěr se oddáme šavásáně – relaxaci pro tělo a i duši. (lektorky se střídají)

Lekce pozastaveny


Každý klient je plně zodpovědný za svůj zdravotní stav. Provozovatel nenese žádnou zodpovědnost za zdravotní stav klientů.