Telefon

+420 721 264 637

E-mail

info@jogavsouvislostech.cz

HOJIVÝ KIRTAN aneb MANTROVÁNÍ V DOPROVODU INDICKÉHO HARMONIA v lazení 432Hz

Slovo KIRTAN v sanskrtu je odvozeno od kořene „kirt“, který v překladu znamená „nádhera, sláva“. Jde o jednu z nejjednodušších jógových praktik, cesta Bhakti jógy, neboli oddanosti, lásky.

Kirtan je společným zpíváním manter ve skupině lidé, jež je doprovázeno hudebními nástroji, jako je indické harmonium, činelky, bubínky, tabla, sitár ale také kytara aj. Text je zprvu předzpíván, nezáleží tedy, zda mantry znáte či umíte sanskrt, nemusíte být ani hudebně nijak nadaní :), ke zpěvu a rytmickému doprovodu se automaticky v průběhu kirtanu připojí také pohyb těla a někdy splyne v přirozený tanec. Po celou dobu můžete zaujmout pozici, ve které se cítíte příjemně, nechejte vaše tělo sedět, stát nebo tančit.

Kirtan nám napomáhá otevřít naše srdce ❤, zvědomit se v přítomnosti, zklidnit mysl, uvolnit napětí, způsobené stresem, učí nás nechat pocitům a emocím volný průchod, projevit se ve své přirozené podstatě. Zpěv i poslech manter má pozitivní vliv na naše fyzické i jemněhmotné tělo.

V průběhu kirtanu nás bude doprovázet indické harmonium, které bylo původně evropským nástrojem, poté adaptováno indickou klasickou i moderní hudbou, aby se později stalo hudebním nástrojem pro doprovod indických tradičních písní.

Indické harmonium je často laděno na 440Hz. Ovšem vedle toho existuje ladění 432 Hz, které je blíže přirozenému zvuku, jež je součástí přírody. 432Hz je příjemnější „na poslech“, rovněž pozitivně působí na tělo i mysl a vědomí. Jemně rozvibruje a harmonizuje buňky těla a stimuluje naši pravou hemisféru, s níž je spojována naše intuice, empatie, tvořivost či emoce.

Na nedělní kirtan se můžete těšit na indické harmonium v lazení 432Hz.

Máte-li doma bubínky, tamburínky, štěrchadla či jiné doprovodné nástroje, přineste si je s sebou.

Těšíme se na Vás, jelikož jógový prostor vytváříme společně s Vámi.

Rezervujte si své místo přes rezervační systém:
www.jogavsouvislostech.cz/rezervace

Namasté
Janča (lektorka Nada jógy)
Cena: 100Kč/os.