Telefon

+420 721 264 637

E-mail

info@jogavsouvislostech.cz

O mně a cestě k terapeutické péči a studiu čínské medicíny čtěte na konci stránky 👇

Objednávky a více info na tel. +420 721 264 637, email: info@jogavsouvislostech.cz

Nabídka a ceník služeb:

Program Celostní péče – 3 měsíce 3500,-

Vstupní konzultace – diagnostika zdravotního stavu dle TČM (dotazník, pulzní diagnostika, diagn. jazyka) 60-90min

Stanovení terapie: Dietetika (úprava jídelníčku + doporučení byliny), akupresure, TianJin, aurikuloterapie (akupunktura ucha), moxování, jógová terapie.

V ceně 3 měsíční spolupráce: vstupní konzultace + 2 kontroly (60 – 90 min) s vybraným postupem terapie + ind. lekce jógové terapie (60min)

PDF dokument s návrhem stravování, jídelníček

Denní možnost telefonické konzultace (Po-Pá, 8-18h) – zaměřeno na koučink a udržení motivace ke změně

Zvýhodněná cena za lekce jógy: 100, – 120,-

Pro 3 měsíční spolupráci se lze rozhodnout až po vstupní konzultaci/úvodním sezení, abyste si vy i já byli jistí, že je pro vás tato volba vhodná.


Jednorázová diagnostická konzultace 900,-

Diagnostika zdravotního stavu dle TČM (dotazník, pulzní diagnostika, diagn. jazyka) 60 – 90min

 • doporučení stravy, bylin a základní terapeutické ošetření (akupresura, TianJin, aurikuloterapie, moxování..)
 • jídelníček 300,-
 • další kontrola (případně s vybranou terapií) 300 – 600,- (30 – 90min)

Jednorázové procedury (bez předchozí diagnostiky)

Čínská tlaková masáž hlavy TianJin 450,- (50 min)

Aurikuloterapie 300 – 400,- (20-50min – dle počtu ovlivňovaných bodů)

Jógová terapie viz ceník individuálních lekcí

Další terapeutické služby pouze po předchozí důkladné diagnostice: akupresura, moxování..


Popis služeb:

Čínská masáž hlavy TianJin/TUINA

Jde o druh palpačních, diagnostických i harmonizačně masážních technik. Tian Jinská masáž hlavy uvolňuje nejen energetické, ale i svalové napětí, odstraňuje blokády na meridiánech. Harmonizuje tok energie (qi) a krve, pracuje s akupunkturními body na obličeji, hlavové části, krku, hrudníku i horních končetinách. Jde o královskou masáž, která harmonizuje, odstraňuje nespavosti, deprese, migrény, blokády krční páteře a pletence ramenního. Působí jako „nefarmakologické analgetikum“, které doplní energii a rozzáří vám den. Je vhodná pro všechny, kteří mají „plnou hlavu“, působí relaxačně. Obzvláště dobré zkušenosti mám u klientů, které trápí opakované bolesti hlavy a migrény – v kombinaci s jídelníčkem a směsí bylin. Nutno tedy dodat, že masáž (akupresura) je jeden dílek skládačky. U méně závažných obtíží je to však skvělá cesta od uvolnění napětí a stresu.

Moxování

Moxování neboli požehování je metoda, kde se prohřívají akupunkturní body, ovlivňují meridiány – energetické dráhy, ale i celé oblasti těla. Z pohledu TČM se zejména využívá při nedostatku Jangu, neboť Jang symbolizuje, pokud se jedná o termoregulaci, právě teplo. Z hlediska západní medicíny má tento způsob prohřívání následující účinky: zlepšuje imunitu, podporuje regeneraci organizmu, normalizuje vegetativní funkce, pomáhá navodit stav relaxace, podporuje trávení.

Aurikuloterapie

Akupunktura prováděná na uchu, kde se otiskuje celý tělní systém. Pracuje na principech reflexního systému, to znamená, že každá část ucha zobrazuje jednu z částí našeho těla. Přes tyto zóny můžeme podporovat přirozené regulační mechanismy těla a podporovat zdraví.

Metoda nachází využití u širokého spektra potíží od problémů:
 • boj s nadváhou
 • alergie
 • odvykání kouření
 • stres, napětí
 • bolesti zad
 • nemoci dýchacích cest včetně běžných nachlazení
 • nemoci zažívacího traktu
 • onemocnění urogenitálního systému
 • u hůře řešitelných chronických bolestí

O mně

V rámci osobního rozvoje, ale také rozvoje jógové filozofie a dříve fitness životního stylu, jsem se postupně od studia Výživových postupů ve fitness v roce 2014, přes Ájurvédu, dostala k dvouletému studiu Tradiční čínské medicíny a její dietetiky. V rámci této cesty jsem absolvovala několik kurzů, seminářů, přednášek, nabyté informace zkoušela sama na sobě, vedla diskuze, četla knihy, ověřovala.

Proč mě zaujala právě Tradiční čínská medicína, když i západní výživa nabízí tolik ověřených zdrojů? Protože jako jedna z mála popisuje (na základě několika tisíciletého zkoumání a pozorování) termický a energetický efekt potravin jež má na lidské tělo a zároveň zohledňuje individualitu každého z nás, vrozenou konstituci i současnou kondici člověka. Dietetiku, tedy jídlo bere jako terapii a prostředek pro opětovné nalezení rovnováhy a zdraví a mě velmi těší, že už při přípravě jídla vím, co tělu dávám, jaký to bude mít přínos a že pro své zdraví můžu tak jednoduše udělat mnohé. Nezůstala jsem ale „jen“ u TČM, stále jsem si vědoma i přínosu moderní výživy, která má také mnohé co nabídnout, například u tématu střevního mikrobiomu a tak se stále snažím vzdělávat i v našich vodách, k tomu jsem využila kurzu Funkční výživy jež nabízí pražský Institut funkční výživy. Jsem velmi ráda, že s otevřenou myslí, mohu nyní získané informace a zkušenosti předávat dále a pomáhat zájemcům ke kvalitnějšímu, zdravějšímu životu, přivádět do rovnováhy a dokonce léčit neduhy, které se na těle za léta nastřádaly ať už vědomým či nevědomým nesprávným stravováním (mnoho pokusů o diety a různé strav. styly) a životním stylem.

Projekt Strava v souvislostech vychází ze spojení moderní, funkční výživy a tisíce let prověřené, moudré, tradiční čínské medicíny a ajurvédy. Jídelníček a doporučení  které obdržíte, vedou v první řadě ke zdraví a ke spokojenému životu. Jestli prvotním krokem je dieta a vyřazení některých potravin, pak pouze za účelem nastolení rovnováhy, cílem je stav, kdy si můžete dovolit jíst pestře a intuitivně. Důvěřujte svému tělu, buďte trpěliví, hledejte souvislosti a žijte s láskou k sobě, s láskou k jídlu, s láskou k životu.

Kromě stravy se v terapeutickém přístupu zaměřuji také na aurikuloterapii (akupunktura ucha), čínskou masáž hlavy TianJin, akupresuru a moxování – vše zmíněné studováno ve škole alternativních medicín Shanti nebo také Shiatsu v letech 2020 – 2022, zakončeno certifikáty.

Ing. Tereza Slezáková