Telefon

+420 721 264 637

E-mail

info@jogavsouvislostech.cz

Otevřené lekce jógy pro všechny

…neboť základem je dech.

Lekce jsou určeny pro širokou veřejnost, sportovce jako kompenzační cvičení,  aktivní seniory, začínající jogíny i pravidelně jógující.

Jóga je stav mysli a mimo jiné se překládá jako sjednocení, jednota. Popsat však slovy, vystihnout její význam, je i s naší bohatou češtinou uměním a tak není nad vlastní zkušenost. Co však slovy popsat jde je CÍL JÓGY. Cílem pravidelné praxe jógy, tedy krůček po krůčku se přibližovat k józe = schopnost správně vidět sami sebe. Poznat kdo jsme, proč tady jsme, co je naším cílem, co je našim naplněním a co nás činí šťastnými a spokojenějšími v našem životě. Ásány – jógové pozice, dech a jeho směřování, pozornost, vědomí, relaxace, meditace. V našem studiu vycházíme z Integrální jógy. Přečtěte si níže něco blíž k jednotlivým lekcím.

..a přijďte si pro zkušenost..

Prosím, na vybranou lekci se zarezervujte, usnadní to organizaci a budete mít jistotu svého místa. ->

Ranní jóga

Lekce jemně probouzející a povzbuzující pozic a přechodů mezi nimi, která nás připraví na tempo pracovního dne. Začínáme pomalým protažením, následuje sestava pozdrav slunci v rytmu našeho dechu, přechody z pozice do pozice i zastavení se pro hlubší prožitek a možnost směřování dechu. Lekce nás příjemně naladí a pomůže proplout starostmi všedního dne. (lektorka Tereza)

Lekce je vhodná také pro úplné začátečníky.

50 minut

Čt 8:00 – 8:50

Pá 6:30 – 7:20

Vinyasa jóga

Lekce jógy, kde jednotlivé pozice prolínají tzv. „vinjásové přechody“, které spojují jednotlivé sekvence do ucelené sestavy působící na celé tělo. Střídají se pozice v pomalejším i rychlejším sledu avšak vždy v rytmu vašeho dechu, někde se zdržíme déle, něčím jen proplujeme. S ponořením se do průběhu pohybu se bez spěchu vytváří prostor a lehkost. Snažíme se o dosažení meditace v pohybu – stavu flow. Pozice a celá lekce je postavena tak, aby cílila na konkrétní záměr, který pro danou lekci stanovím – vycházím přitom z tantra hatha jógy a ajurvédy. (lektorka Tereza)

70 minut

Út 16:05 – 17:15 Mírně pokročilí – zacvičí si i pohybově zdatnější začátečník (lektorka Tereza)

Hatha flow jóga/Jemná jóga

Lekce jemné jógy vychází z principů tantra hatha jógy. Za pomocí tělesných pozic (ásan), vedení dechu a koncentračních technik působíme na nervový, hormonální a pránický (energetický) systém. I zde využívám umění ajurvédy. Na tělesné úrovni lekce hatha jóga  zlepšuje funkci a pružnost páteře, svalů a kloubů, vyrovnává svalové disbalance. Za pomocí pomalých přechodů a pozic tvoří sekvenci v rytmu dechu (flow). Trpělivost je to, co mimo jiné hatha jóga přináší, když pronikneme do jejích tajů. Trpělivost k sobě samému, ke svému výkonu, k pulsování myšlenek ve své mysli. (lektorka Tereza)

75 minut

Čt 18:45 – 20:00 Začátečníci i pokročili, vhodné pro každého, kdo se chce protáhnout nebo zpomalit

Power jóga

Lekce jógy vhodná pro začínající jogíny i aktivní sportovce, a přestože je v rychlejším tempu, oddáme se na začátku praxe svému tělu, dechu i mysli a na konci uvolníme každou buňku těla, jako je tomu zvykem u klasické jógové lekce. Po ásánové části a relaxaci, které tělo a mysl připraví, přichází čas kriya jógy – pránájámy a meditace.

Rozdíl mezi touto lekcí a ostatními v rozvrhu jsou cviky zaměřené na sílu těla, izolované procvičení svalů břicha, zad a středu děla. Využíváme více prvků z pilates, body balance nebo jen váhy vlastního těla a principů zdravého a intuitivního pohybu. Nesrovnávejte se s ostatními, objevujte své vlastní hranice a s respektem a úctou k sami sobě se je pokoušejte posouvat. (lektorka Tereza)

Lekce je vhodná také pro začátečníky.

75 minut

Po 17:15 – 18:30

Jógalates – Pilates&Yoga

Pilates, nebo též metoda pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna.

Dalším cílem je prokrvení zatuhlých míst, soustředění se na přesný pohyb, provádění cviků v krajnosti osobních možností vede k uvolnění napětí, stresu nebo pocitů, uložených v těle. Tím má tělo možnost být více propojené a lépe umí uchovávat svoji energii. Pilates&Yoga je sice posilovací, ale zároveň velmi vitalizující a osvěžující cvičení – v kombinaci s prvky jógy se lekce nese ve flow a vy tak můžete docílit duševního i psychického odpočinku. 

Lekci vede Veronika Jičíčková – certifikovaná lektorka cvičení pomalých forem.

60 minut

Čt 17:30 – 18:30

Gravid jóga – jóga pro těhotné

Lekce jógy pro těhotné je vhodná pro všechny těhulky od prvního dne těhotenství až do porodu, každého věku i kondice. Důležité je, aby žena znala dobře svůj zdravotní stav a nevystavovala se nikdy rizikům, přestože je jóga pro těhotné nepředstavuje. Nezapomínejme, že cvičíme jógu a první zásadou jógy je spojit své tělo se svou myslí. Proto nebudeme nikdy své tělo přetěžovat a unavovat. Budeme ho uvolňovat, protahovat a svou mysl zjasňovat, abychom se po cvičení cítily lépe.

Lekce pomáhá udržovat si fyzickou kondici – může  nás zbavit přebytečného tuku v těle, pomáhá zmírnění zjizvení, křečových žil, hemeroidů, problémů s močovými cestami. Má vliv na psychiku těhotných – dodává sebevědomí a vnitřní sílu, pomáhá s depresemi. Po porodu se pak snadněji vracíte k původnímu stavu a mnohdy je i kondice a psychika ženy lepší, než před začátkem těhotenství. Na lekci se soustředíme na uvolnění oblasti kyčlí, často bolavou oblast beder a správné postavení pánve. Součástí je také relaxační dech, který pak lze využít v první i dalších dobách porodních. Lekce jsou vhodné také pro ženy po porodu, které se chtějí postupně vrátit ke své vlastní praxi. 

60 minut

Aktuálně lekce jógy pro těhotvné probíhají pod vedením lektorky Heidi Sobotka – přihláška a více info níže v odkazu:

Kurz vědomé jógy pro těhotné na živo ve Frenštátě pod Radhoštěm

Můžete také přijít na klasickou lekci – ideální jsou ranní termíny: út 6:30, čt 8:00 – tempo lekce je mírné a lektorka má prostor upravovat instrukce individuálně. Z večerních lekcí pak můžete vyzkoušet úterní lekci vinyasa jógy 16:15 nebo čtvrteční hatha jógu v 18:45 (v těchto dvou případech je ideální, pokud s jógou máte již nějaké zkušenosti, případně jste byla pohybově aktivní i před těhotenstvím).

Níže kompletní rozvrh všech lekcí jógy a lektorů ve studiu a odkaz na jejich webové stránky – rezervace:

Eva Berkana: https://www.yoga-berkana.cz/

Bára Gardelková: https://www.joga-frenstat.cz/

Iveta Štefková: iveta.stefkova@seznam.cz


Každý klient je plně zodpovědný za svůj zdravotní stav. Provozovatel nenese žádnou zodpovědnost za zdravotní stav klientů.