Telefon

+420 721 264 637

E-mail

info@jogavsouvislostech.cz

Otevřené lekce jógy pro všechny

…neboť základem je dech.

Lekce jsou určeny pro širokou veřejnost, sportovce jako kompenzační cvičení,  aktivní seniory, začínající jogíny i pravidelně jógující.

Jóga je stav mysli a mimo jiné se překládá jako sjednocení, jednota. Popsat však slovy, vystihnout její význam, je i s naší bohatou češtinou uměním a tak není nad vlastní zkušenost. Co však slovy popsat jde je CÍL JÓGY. Cílem pravidelné praxe jógy, tedy krůček po krůčku se přibližovat k józe = schopnost správně vidět sami sebe. Poznat kdo jsme, proč tady jsme, co je naším cílem, co je našim naplněním a co nás činí šťastnými a spokojenějšími v našem životě. Ásány – jógové pozice, dech a jeho směřování, pozornost, vědomí, relaxace, meditace. V našem studiu vycházíme z Integrální jógy. Přečtěte si níže něco blíž k jednotlivým lekcím.

..a přijďte si pro zkušenost..

 

Prosím, na vybranou lekci se zarezervujte, usnadní to organizaci a budete mít jistotu svého místa. ->

Ranní jóga

Lekce jemně probouzející a povzbuzující pozic a přechodů mezi nimi, která nás připraví na tempo pracovního dne. Začínáme pomalým protažením, následuje sestava pozdrav slunci v rytmu našeho dechu, přechody z pozice do pozice i zastavení se pro hlubší prožitek a možnost směřování dechu. Lekce nás příjemně naladí a pomůže proplout starostmi všedního dne. (lektorka Tereza)

Lekce je vhodná také pro úplné začátečníky.

50 minut

Út 6:30 – 7:20

Čt 8:00 – 8:50

Vinyasa jóga

Lekce jógy, kde jednotlivé pozice prolínají tzv. „vinjásové přechody“, které spojují jednotlivé sekvence do ucelené sestavy působící na celé tělo. Střídají se pozice v pomalejším i rychlejším sledu avšak vždy v rytmu vašeho dechu, někde se zdržíme déle, něčím jen proplujeme. S ponořením se do průběhu pohybu se bez spěchu vytváří prostor a lehkost. Snažíme se o dosažení meditace v pohybu – stavu flow. Pozice a celá lekce je postavena tak, aby cílila na konkrétní záměr, který pro danou lekci stanovím – vycházím přitom z tantra hatha jógy a ajurvédy. (lektorka Tereza)

75 minut

Út 17:00 – 18:15 Mírně pokročilí – zacvičí si i pohybově zdatnější začátečník (lektorka Tereza)

Hatha flow jóga/Jemná jóga

Lekce jemné jógy vychází z principů tantra hatha jógy. Za pomocí tělesných pozic (ásan), vedení dechu a koncentračních technik působíme na nervový, hormonální a pránický (energetický) systém. I zde využívám umění ajurvédy. Na tělesné úrovni lekce hatha jóga  zlepšuje funkci a pružnost páteře, svalů a kloubů, vyrovnává svalové disbalance. Za pomocí pomalých přechodů a pozic tvoří sekvenci v rytmu dechu (flow). Trpělivost je to, co mimo jiné hatha jóga přináší, když pronikneme do jejích tajů. Trpělivost k sobě samému, ke svému výkonu, k pulsování myšlenek ve své mysli. (lektorka Tereza)

75 minut

Čt 18:45 – 20:00 Začátečníci i pokročili, vhodné pro každého, kdo se chce protáhnout nebo zpomalit

Power jóga

Lekce jógy vhodná pro začínající jogíny i aktivní sportovce, a přestože je v rychlejším tempu, oddáme se na začátku praxe svému tělu, dechu i mysli a na konci uvolníme každou buňku těla, jako je tomu zvykem u klasické jógové lekce. Po ásánové části a relaxaci, které tělo a mysl připraví, přichází čas kriya jógy – pránájámy a meditace.

Rozdíl mezi touto lekcí a ostatními v rozvrhu jsou cviky zaměřené na sílu těla, izolované procvičení svalů břicha, zad a středu děla. Využíváme více prvků z pilates, body balance nebo jen váhy vlastního těla a principů zdravého a intuitivního pohybu. Nesrovnávejte se s ostatními, objevujte své vlastní hranice a s respektem a úctou k sami sobě se je pokoušejte posouvat. (lektorka Tereza)

Lekce je vhodná také pro začátečníky.

75 minut

Po 17:00 – 18:15

Jógalates – Pilates&Yoga

Pilates, nebo též metoda pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna.

Dalším cílem je prokrvení zatuhlých míst, soustředění se na přesný pohyb, provádění cviků v krajnosti osobních možností vede k uvolnění napětí, stresu nebo pocitů, uložených v těle. Tím má tělo možnost být více propojené a lépe umí uchovávat svoji energii. Pilates&Yoga je sice posilovací, ale zároveň velmi vitalizující a osvěžující cvičení – v kombinaci s prvky jógy se lekce nese ve flow a vy tak můžete docílit duševního i psychického odpočinku. 

Lekci vede Veronika Jičíčková – certifikovaná lektorka cvičení pomalých forem.

60 minut

Čt 17:30 – 18:30

Gravid jóga – jóga pro těhotné

Lekce jógy pro těhotné je vhodná pro všechny těhulky od prvního dne těhotenství až do porodu, každého věku i kondice. Důležité je, aby žena znala dobře svůj zdravotní stav a nevystavovala se nikdy rizikům, přestože je jóga pro těhotné nepředstavuje. Nezapomínejme, že cvičíme jógu a první zásadou jógy je spojit své tělo se svou myslí. Proto nebudeme nikdy své tělo přetěžovat a unavovat. Budeme ho uvolňovat, protahovat a svou mysl zjasňovat, abychom se po cvičení cítily lépe.

Lekce pomáhá udržovat si fyzickou kondici – může  nás zbavit přebytečného tuku v těle, pomáhá zmírnění zjizvení, křečových žil, hemeroidů, problémů s močovými cestami. Má vliv na psychiku těhotných – dodává sebevědomí a vnitřní sílu, pomáhá s depresemi. Po porodu se pak snadněji vracíte k původnímu stavu a mnohdy je i kondice a psychika ženy lepší, než před začátkem těhotenství. Na lekci se soustředíme na uvolnění oblasti kyčlí, často bolavou oblast beder a správné postavení pánve. Součástí je také relaxační dech, který pak lze využít v první i dalších dobách porodních. Lekce jsou vhodné také pro ženy po porodu, které se chtějí postupně vrátit ke své vlastní praxi. (lektorka Jana)

60 minut

Momentálně lekci gravid jógy v rozvrhu nemáme, ale klidně můžete přijít na klasickou lekci. Ideální jsou ranní termíny: út 6:30, čt 8:00 – tempo lekce je mírné a lektorka má prostor upravovat instrukce individuálně. Z večerních lekcí pak můžete vyzkoušet úterní lekci vinyasa jógy 16:15 nebo čtvrteční hatha jógu v 18:45 (v těchto dvou případech je ideální, pokud s jógou máte již nějaké zkušenosti, případně jste byla pohybově aktivní i před těhotenstvím).

Níže kompletní rozvrh všech lekcí jógy a lektorů ve studiu a odkaz na jejich webové stránky – rezervace:

Eva Berkana: https://www.yoga-berkana.cz/

Bára Gardelková: https://www.joga-frenstat.cz/

Iveta Štefková: iveta.stefkova@seznam.cz


Každý klient je plně zodpovědný za svůj zdravotní stav. Provozovatel nenese žádnou zodpovědnost za zdravotní stav klientů.